Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Chemija>Atmosferinio, hidrosferinio deguonies ir ozono chemija

Atmosferinio, hidrosferinio deguonies ir ozono chemija

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Atmosferos sudėtis. Deguonis. Bendrosios deguonies savybės, susidarymas ir paplitimas. Deguonies cheminės savybės. Deguonies svarba kvėpavimo grandinėje. Deguonies panaudojimas. Deguonies apytaka. Ozonas. Ozono savybės ir paplitimas. Ozono susidarymas ir kenksmingumas. Ozono skylė. Hidrosfera. Hidrosferos sandara. Hidrosferoje esantis deguonis. Biocheminis deguonies suvartojimas (BDS). Išvados.

Ištrauka

Darbo objektas – atmosferinio, hidrosferinio deguonies ir ozono chemja.
Darbo tikslas – ištirti deguonies ir ozono chemines bei fizikines savybes, šių junginių susidarymą bei palplitimą atmosferoje bei hidrosferoje.
Prie Žemės paviršiaus atmosferą sudaro: 78,09% azoto, 20,9% deguonies ir inertinės dujos – argonas (0,93 procento), neonas, helis, kriptonas bei kitų dujų mišinys. Iš visų atmosferoje paplitusių junginių Žemės gyvybei svarbiausias yra deguonis, anglies dioksidas, vandens garai ir ozonas. Deguonis reikalingas kvėpavimui, rūgimui.
Ozonas yra deguonies alotropinė forma, molekulė, kurią sudaro trys deguonies atomai. Nedidelės koncentracijos ozono yra visoje Žemės atmosferoje: pažemėje ozonas laikomas oro teršalu, kenkiančiu plaučiams, o aukštesniuose atmosferos sluoksniuose ozonas trukdo kenksmingam ultravioletiniam spinduliavimui pasiekti Žemės paviršių.
Hidrosfera – tai Žemę gaubiantis vandens apvalkalas. Jį sudaro vandenynai, jūros, atmosferos, sausumos vandenys, ledynai ir sniegynai. Vanduo dengia 70,8% Žemės rutulio paviršiaus, vandenynuose organizmai gyvena iki 11 km gylio.
Hidrosferoje ištirpęs deguonis sudaro tik 1% atmosferoje esančio kiekio. Vandenyje ištirpusio O2 vidutiniškai yra apie 8 cm3 litre. Deguonis būtinas daugeliui vandens augalų ir gyvūnų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasChemijos referatas
KategorijaChemija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis334.51 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasCheminės technologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atmosferinio hidrosferinio deguonies ir ozono chemija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • V. Krylova
Pasidalink su draugais