Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Mikroelementai

Mikroelementai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Naftos chemija. Įvadas. Mikroelementai. Pereinamojo valentingumo metalai. Vanadis (V). Nikelis (Ni). Chromas (Cr) ir manganas (Mn). Geležis (Fe) ir kobaltas (Co). Cinkas (Zn) ir gyvsidabris (Hg). Varis (Cu). Auksas (Au) ir Sidabras (Ag). Aliuminis (Al). Boras (B). Švinas (Pb) ir Alavas (Sn). Germanis (Ge). Silicis (Si). Fosforas (P). Arsenas (As) ir Stibis (Sb). Šarminiai ir šarminiai žemės metalai. Radioaktyvūs elementai. Halogenai. Išvados.

Ištrauka

Nafta tai žemės plutoje susidaręs degus skystis, aliejaus konsistencijos. Kaip nafta susidarė, dar nėra visiškai ištirta. Vieni mokslininkai tiki abiogeninės naftos atsiradimo teorija, kiti biogenine. Naftos randama nuosėdinės kilmės akytose uolienose, įsisunkusi i smėlį, smiltainį, klintį. Tai yra viena svarbiausių gamtinių išteklių. Nafta naudojama kaip kuras, geokuras arba kaip chemijos pramonės žaliava. Naftos spalva būna nuo gelvos iki tamsiai rudos ar juodos spalvos. Jos sudėtis skiriasi kiekviename gręžinyje. Ji sudaryta iš įvairių komponentų angliavandenilių ir neangliavandenilių. Naftoje randama parafinų, arenų, naftenų, dervų, sieros, azoto, deguonies ir t.t. Bet ypač mažais kiekiais randama mikroelementų, kurių kiekis gali svyruoti nuo kelių masės procentų iki . Atrodytų jų buvimas naftoje neturėtų iš esmės keisti bendrų naftos savybių, bet iš tiesų yra priešingai. Jų buvimas naftoje apsunkina naftos produktų gamybą, bei blogina pačių produktų savybes.
Naftoje, išgaunamoje skirtinguose vietose randama daugiau kaip 30 metalų ir 20 nemetalų elementų labai mažuose kiekiuose. Jie buvo rasti pelenuose sudegus naftaj. Žemiau parodytas elementų kiekis išgaunamoje naftoje.

Kaip matyti iš šių duomenų, dominuoja skirtingi valentiniai elementai, galintys sudaryti -kompleksus. Naftos komponentai, pagrinde areniniai ir makroatominiai sujungimai gali veikti kaip ekstragentai, kuriuose donorinė-akceptorinė jungtis lokalizuojasi į -sistemą, o taip pat į azotą, sierą ir deguonį.
Naftoje esančius mikroelementus pirmiausia nagrinėjo geochemikai norėdami išsiaiškinti naftos susidarymą, o taip pat pačių mikroelementų patekimą į naftą galimybes, bei pradinę mikroelementų stadiją formuojantis naftai telkinių vietose. Visa tai pateikta 1 lentelėje. Kaip matyti iš lentelės manoma, kad daugelis mikroelementų susidare iš mikroorganizmų t.y. biogeninė naftos susidarymo teorija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasChemijos referatas
KategorijaChemija
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis253.73 KB
Autoriusjulijusik
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLaškova
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasJūrų technikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mikroelementai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Laškova
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą