Išplėstinė paieška
 
 
 

Muilas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Muilo atsiradimo istorija. Muilas cheminiu aspektu. Muilų rūšys. Odos priežiūra. Eksperimentinė dalis. Muilo gamyba. Riebalų muilinimas. Muilo gaminimas iš kaštonų (vikingų muilas). Muilo savybių tyrimas. Išvados.

Ištrauka

Pasaulio chemijos pramonė pagamina nesuskaičiuojamą galybę įvairių produktų, turinčių mus jauninti, saugoti, tausoti ir gražinti. Ar visi jie nekenksmingi, ar visus bandymus ištvers mūsų oda, ar... ? Pažvelkime į vonios kambarį ir pamatysime pilnas lentynas ir spinteles, prikrautas buitinės chemijos ir asmens higienos produktų: skalbimo ir valymo priemonių, ploviklių, valiklių, šveitiklių, dezodorantų, plaukų ir kūno priežiūros priemonių. Mes šias priemones dažnai ir pakankamai gausiai naudojame. Jos padeda mums greičiau susidoroti su tvarkos ir švaros palaikymo problemomis mūsų namuose, kasdieninėje rutinoje. Be abejo buitinė chemija mums naudinga palaikant kūno švarą, asmens higieną, bet kiekviena lazda turi du galus - cheminės priemonės "padeda" mums susirgti odos ir kvėpavimo organų sistemos ligomis, jomis galima apsinuodyti, jos veikia agresyviai ne tik namuose esančius mikroorganizmus, bet ir mus pačius. Besaikis buitinės chemijos produktų vartojimas namų ruošoje, noras sukurti "sterilią" aplinką, priemonės su antimikrobiniais komponentais, sudaro prielaidas mūsų organizmui liautis kovojus su natūraliais aplinkos veiksniais - mikroorganizmais. Žmogaus organizmas linkęs gyventi "be rūpesčių", nesutikdamas savo priešų. Todėl sumažėja organizmo budrumas ir jis gali būti susargdintas banaliausio mikroorganizmo, kurio jis paprasčiausiai nebeatpažįsta ir su juo nekovoja. Todėl būtina saikingai naudoti visas buitinės chemijos ir higienos priemones.
Viena populiariausių ir neišvengiamai vartojamų odos priežiūros priemonių - muilas. Be jo sunkiai įsivaizduotume savo kasdieninę higieną.

Muilas lydi žmonijos istoriją jau mažiausiai 4 500 metų. Pirmą kartą muilas raštu (dantiraščiu) paminėtas maždaug 2 500 m. pr. Kr. Šumerų molio lentelėse, rastose pietinėje dabartinio Irako dalyje. Taigi manoma, kad muilą vartojo senovės šumerai, babiloniečiai, Senovės Romoje. Vėliau naudojo ir gamino germanai ir galai. Pramoniniu būdu muilas pradėtas gaminti XV amžiuje. XVII amžiaus pabaigoje gamyba padidėjo atradus pigesnį sodos gaminimo būdą (L. Le Blan, Prancūzija).
Lietuvoje pirmosios muilo dirbtuvės isteigtos XIX amžiaus pradžioje. 1900 m. ypač daug buvo gaminama skystojo muilo Vilniaus ir Kauno gubernijose (apie 4 000 tonų). XX a. trečiajame dešimtmetyje įsteigti muilo fabrikai Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje. 1937 m. pagaminta apie 2 800 tonų. 1979 m. buvo pagaminta apie 22 000 tonų muilo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-21
DalykasChemijos referatas
KategorijaChemija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis546.16 KB
AutoriusAgnė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas11
Mokytojas/DėstytojasLaima Sabaliauskienė
Švietimo institucijaKaišiadorių Algirdo Brazausko vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Muilas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kaišiadorių Algirdo Brazausko vidurinė mokykla / 11 Klasė/kursas
  • Laima Sabaliauskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą