Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Masės pernaša ir hidrodinaminių procesų analizė šiuolaikinėse vaistų gamybos sistemose

Masės pernaša ir hidrodinaminių procesų analizė šiuolaikinėse vaistų gamybos sistemose

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Hidrodinamika. Debito lygtis. Bernulio lygtis. Skysčio tekėjimo pobūdis. Neniutoninių skysčių tekėjimas ir jų taikymo farmacijoje pavyzdžiai. Masės mainų procesai. Masės mainų procesų teorijos pagrindai. Masės mainų procesų fizikiniai pagrindai. Pagrindiniai masės mainų dėsniai. Adsorbcija. Jonų mainų procesai. Adsorbcijos proceso pagrindai.

Ištrauka

Cheminių medžiagų ir vaistų skvarbos per įvairius biologinius barjerus (odą, virškinamąjį traktą, gleivinę) tyrimai in vitro yra labai svarbūs. Šie tyrimai padeda nuspėti kelią, kuriuo cheminės medžiagos pereis šiuos barjerus, o tai labai svarbu kuriant naujus farmacinius preparatus ir įvertinant jų keliamą riziką medicinoje bei kosmetikoje.
Medžiagų pernaša per odą plačiausiai tyrinėjama pastaruosius 30 metų. Tyrimai šioje srityje padeda plėtoti jau esamas ir kurti naujas transdermines vaistų pernašos sistemas. Šios sistemos atpalaiduoja veikliąją medžiagą nedideliu greičiu per ilgą laiko tarpą. Dauguma tokių atpalaidavimo sistemų, yra sudarytos polimerų pagrindu ir vadinamos diaderminiais pleistrais. Pagrindinė difuzijos per odą varomoji jėga yra koncentracijų skirtumas tarp transderminių sistemų ir kraujo.
Kita plačiai tyrinėjama sritis - geriamosios reguliuojamo vaistinių junginių atpalaidavimo sistemos. Jos yra sudarytos iš polimero, vaistinių junginių bei kitų priedų ir suformuotos taip, kad aktyvus junginys iš sistemos būtų atpalaiduojamas reikiamu greičiu. Aktyvaus junginio atpalaidavimo iš tokių sistemų greitis gali būti pastovus ilgą laiką, cikliškas arba gali priklausyti nuo terpės, ar kito išorinio veiksnio. Bet kuriuo atveju, reguliuojamo vaistų atpalaidavimo tikslas yra pasiekti efektyvią terapinę vaisto koncentraciją organizme, išvengiant nepakankamo vaisto dozavimo arba perdozavimo.
Siekiant sukurti ir pagaminti naujas vaistų pernašos sistemas ypač svarbi masių mainų (difūzinių) procesų ( jų geitis nusakomas difūzijos dėsniais (distiliacija, rektifikacija, absorbcija, adsorbcija, ekstrakcija ir džiovinimas)) ir hidromechaninių procesų, kurių greitis nusakomas hidrodinamikos dėsniais, analizė.

Hidrodinamika nagrinėja skysčio judėjimo dėsningumus ir jų pritaikymą technikoje. Skysčio judėjimas gali būti stacionarusis (nusistovėjęs) ir nestacionarusis (nenusistovėjęs).
Nusistovėjusiu (stacionariuoju) vadinamas judėjimas, kai bet kurio jo taško greitis w ir kiti srauto parametrai (slėgis, tankis, temperatūra ir kt.) yra pastovūs. Šie dydžiai yra tik taško koordinačių funkcija. Pavyzdžiui, greičiu wx X ašies kryptimi judančio skysčio greitis įvairiuose taškuose gali būti skirtingas: wX f(x,y,z), bet tame pačiame taške skysčio greitis visą laiką bus pastovus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-12-02
DalykasChemijos referatas
KategorijaChemija
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai14
Dydis3.27 MB
AutoriusJuste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAniliunas
Švietimo institucijaKauno technikos kolegija
FakultetasElektromechanikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mases pernasa ir hidrodinaminiu procesu analize siuolaikinese vaistu gamybos sistemose [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Kauno technikos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Aniliunas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą