Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Skystinis chromatografas su masių spektrometru

Skystinis chromatografas su masių spektrometru

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Chromatografija. Skysčių chromatografija. Absorbcija. Adsorbcija. Mešas. Sorbentas. Sorbatas. Eliuavimas. Masių spektroskopinė analizė. Masių spektras. Dėstymas. Skysčių adsorbcinė chromatografija. Skysčių adsorbcinė chromatografija. Chromatografinių fazių parinkimas. Skysčių adsorbcinė kolonėlinė chromatografija. Plonasluoksnė chromatografija. Paskirstomoji chromatografija. Jonų mainų chromatografija. Didelio slėgio skysčių chromatografija. Masių spektroskopinė analizė. Skysčių chromatografinis taikymas. Išvados.

Ištrauka

Aukštos skiriamosios gebos skystinė chromatografija (HPLC) - tai cheminis įrankis, skirtas cheminių mišinių analizei. Ji naudojama cheminio junginio kiekio nustatymui kitų chemikalų mišinyje. Mėginys ištirpinamas tirpiklyje (vandenyje arba spirite), todėl chromatografija ir vadinama skystine. Detektorius matuoja atsako pasikeitimus tarp tirpiklio bei tirpiklio ir praeinančio pro jį mėginio. Atsako elektrinis signalas pervedamas į skaitmeninę formą ir siunčiamas į duomenų apdorojimo sistemą. (http://www.fei.ktu.lt/lt/analitineiranga.htm)
Chromatografija – chlorofilams ir kitiems augaliniams pigmentams atskirti.
Viena iš chemijos ir biochemijos užduočių yra atskirti sudedamąsias dalis iš įvairių gamtinių mišinių arba jas atskirti po cheminės ar mikrobiologinės sintezės. Mišinių sudėtis dažnai labai sudėtinga: sudedamosios dalys būna panašios sandaros, panašių cheminių ir fizikinių savybių. Tokiems mišiniams suskaidyti į sudedamąsias dalis taikomi įvarūs cheminiai ir fizikiniai metodai. Nuo šių metodų efektyvumo priklauso atskirtųjų medžiagų grynumas. Medžiagų atskyrimas, gryninimas ir valymas yra nepaprastai svarbūs ir pramonėje ir laboratorijose. Pavyzdžiui cukraus atskyrimas iš cukrinių rukelių ir cukrašnendrių, vaistinių medžiagų atskyrimas iš augalinių ir gyvulinių žaliavų, baltymų atskyrimas iš kraujo ir kt. Įvairiems mišiniams atskirti dažnai taikoma chromatografija, elektroforezė ir centrifūgavimas. Chromatografija paplito dėl atrankumo, paprastumo, analizės atlikomo spartos. Svarbu ir tai, kad chromatografiniai metodai universalūs, t.y. juos galima taikyti kietiems, skystiems, dujiniams, neorganiniams ir organiniams junginiams atskirti bei jų kiekiui nustatyti, beto yra labai platus nustatomųjų medžiagų koncentacijų intervalas. Chromatografija naudojama ir junginiams atskirti, ir analizei. Be adsorbcinės chromatografijos neįmanoma išsivaizduoti gamtinių junginių chemijos (vitaminų, hormonų gamybos), be jonų mainų chromatografijos – baltyminių medžiagų atskyrimo. Dujų ir didelio slegio skysčių chromatografija – tai vieni svarbiausių kontrolės metodų chemijos ir biochemijos pramonėje.
Chromatografija pagrįsta sorbciniais vyksmais esant dinaminėms salygoms: per kolonėlę, pripildytą susmulkinto nejudančio sorbento (nejudančios fazės), leidžiamas dujų, garų ar tirpalo srautas (judančioji fazė). Eliuavimas dažniausiai naudojamas dujų, dujų – skysčių chromatografijoje.
Skysčių chromatografija – tai įvairūs chromatografijos variantai, kai judančioji fazė yra skystis. Visi šie variantai dažniausiai apibūdinami pagal atskiriamųjų medžiagų mišinio komponento sąveiką su nejudančiąja faze. Todėl skysčių chromatografija skirstoma i adsorbcinę, paskirstomąją jonų mainų, giminingumo ir kt.
Absorbcija – tai medžiaga sugeriama iš dujų arba skysčių visu absorbento tūriu.
Adsorbcija – kai medžiaga sugeriama iš dujų arba skysčių kieto arba skysto adsorbento paviršiumi.
Mešas – sieto numeris, rodantis skylučių skaičių viename colyje sieto ilgio.
Sorbentas - sugeriančioji medžiaga, sorbatas - sorbento sugeriamas junginys arba junginiuų grupė.
Eliuavimas – adsorbuotos medžiagos išplovimas iš kolonėlės tinkamomis dujomis arba tirpikliu.
Masių spektroskopinė analizė – tai medžiagų tyrimo metodas, kuriuo nustatoma medžiagos juonizuotojų atomų (molekulių) masė ir santykinis kiekis. Masių spektroskopinė analizė taip pat naudojama organiniams junginiam atpažinti ir jų sandari nustatyti.
Masių spektras – tai teigiamai įelektrintų skeveldrinių jonų masės verčių ar jų santykinio kiekio visuma. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-18
DalykasChemijos referatas
KategorijaChemija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis800.23 KB
AutoriusRube
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. A. Žaliauskienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skystinis chromatografas su masiu spektrometru [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • doc. A. Žaliauskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą