Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Biofarmacinių produktų biosintezė

Biofarmacinių produktų biosintezė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Bioreaktoriai – bendras aptarimas. Bioreaktoriaus palaikymo sistemos. Aeracinė sistema. Dujų pašalinimo sistema. Šilumos perdavimo sistema. Terpės paruošimo ir tiekimo sistema. Kultūrinio skysčio išvedimo sistema. Valymo ir sterilizavimo sistemos. Proceso kontrolės ir įrangos sistema. Bioreaktorių konstrukcija. Indo ir pertvarų geometrija. Maišymo sistema. Aeracinė sistema. Šilumos perdavimo sistema. Produkto išskyrimas.

Ištrauka

Aptarsime šiame darbe bioreaktorius ir ląstelių kultivavimo sistemos modulį bei gauto produkto biomasės išgavimo būdus. Produkto kokybė ir gamybos procesas priklauso:
1. Nuo proceso sterilumo. Kadangi galimas užteršimas įvairiais mikroorganizmais,
virusais, DNR. Todėl reikia stengtis pašalinti visas galimas užkrato
priežastis. Visi proceso įrenginiai turėtų būti konstruojami taip, kad užtikrintų efektyvų valymo procesą, sterilizaciją ir produkto išgavimo technologijas.
2. Nuo proceso kontrolės ir matavimų tikslumo. Kokybiško produkto gavimas – tai rezultatas daugybės matavimo ir duomenų registravimo ir kontroliavimo rezultatas. Šie veiksmai tiesiogiai įtakoja produkto kiekybės ir kokybės parametrams.
3. Produkto kokybę ir gamybos procesą kontroliuoja Geros Gamybos Praktika
((GGP) "Good Manufacturing Practices" (cGMPs)). Todėl gauto produkto kokybė
ir gamybos procesas taip pat turi atitikti visus keliamus GGP reikalavimus.


Įrenginiai, kuriuose in vitro kultivuojami mikroorganizmai, siekiant gauti antrinius bioproduktus arba ląstelių biomasę, naudojamus farmacijos, maisto, kosmetikos ir chemijos pramonėje.


Daug yra bioreaktoriaus (1pav.) pavadinimų: bioreaktorius, kultivatorius, fermentatorius. Bioreaktorių sistemą sudaro centre esantis indas ir palaikymo sistemos, kurios sudaro sąlygas tam bioreaktoriniam indui funkcionuoti kaip yra numatyta ir planuota. Kitaip tariant, bioreaktorius yra specialios konstrukcijos indas, kuriame vykstant sudėtingiems procesams (mechaniniai, šiluminiai, biocheminiai, mikrobiologiniai ir kiti), žaliavos virsta produktais ir atliekomis (pašaliniais produktais), išsiskiriant šilumai.
1 pav. BioFlo 4500 laboratorinis
fermentatorius/bioreaktorius

Bioreaktorių būna įvairių rūšių. Kokios rūšies bus naudojamas bioreaktorius, priklauso nuo ląstelių ar organizmų, kūrie bus kultivuojami, rūšies ir kiekio. Bakterijos, grybai, augalų, gyvūnų ląstelės reikalauja specifinių kultivavimo sąlygų. Todėl gamyboje svarbu pasirinkti optimalų būdą ar metodą, gauti pakankamą produkto kiekį ir gerą jo kokybę. Yra pasirenkama tokia biosintezės sistema, kuri užtikrintų gamybos proceso produkcijos kiekio gavimą, mažos ar didelės apimties, priklausomai nuo sistemos suformavimo ir gamybos kainos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-18
DalykasChemijos kursinis darbas
KategorijaChemija
TipasKursiniai darbai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis56.68 KB
AutoriusAgnieska
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasV. Bumelis
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasFundamentinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Biofarmaciniu produktu biosinteze [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • V. Bumelis
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą