Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Galvaniniai elementai (3)

Galvaniniai elementai (3)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Elektrocheminiai procesai. Galvaniniai elementai. Voltos galvaninis elementas. Danielio ir Jakobo galvaninis elementas. Sausieji hermetiniai elementai. Kuro elementai. Išvados.

Ištrauka

Galvaninai elementai yra prietaisai, kuriuose cheminė energija oksidacijos- redukcijos reakcijų energija paverčiama elektros energija. Galvaniniai elementai yra pirminiai elektros srovės šaltiniai, nes jie gali būti panaudoti tik vieną kartą. Tiesiogiai išmatuoti potencialų skirtumą tarp metalo ir tirpalo negalima: jį galima rasti tik kaip lyginamąjį dydį. Šis potencialas randamas išmatavus galvaninio elemento, sudaryto iš matuojamojo metalo elektrodo ir lyginamojo elektrodo, kurio potencialas žinomas, elektrovaros jėgą. Šio darbo tikslas yra išnagrinėti, kas yra galvaniniai elementai. Kokie galvaninių elementų tipai yra ir kokių principų jie veikia.
Elektrocheminiai procesai
Cheminiai procesai kuriems vykstant gaunama elektros srovė arba kurie yra elektros srovės sukeliami, vadinami elektrocheminiais procesais. Įmerktą į vandenį metalą veikia polinės vandens molekulės. Metalo jonai iš paviršiaus oereina į vandenį, hidratuojasi ir arti metalo sudaro jonų sluoksnį. Metale pasilikę elektronai suteikia jam neigiamąjį krūvį. Šis procesas vyksta tol, kol nusistovi dinaminė pusiausvyra. Tarp metalo ir tirpalo susidaro dvigubas elektrinis sluoksnis, kuris turi tam tikrą potencialų skirtumą, vadinama elektrodiniu potencialu. Iš šio potencialo vertės sprendžiama apie metalo aktyvumą. Įmerktas į tirpalą metalas vadinamas elektrodu. Iš dviejų elektrodu sudaromas galvaninis elementas. Tiesiogiai išmatuoti potencialų skirtumą tarp metalo ir tirpalo negalima: jį galima rasti tik kaip lyginamąjį dydį. Šis potencialas randamas išmatavus galvaninio elemento, sudaryto iš matuojamojo metalo elektrodo ir lyginamojo elektrodo, kurio potencialas žinomas, elektrovaros jėgą. Kaip lyginamasis elektrodas naudojamas standartinis, arba normalusis, vandenilio elektrodas. Jis sudarytas iš platinos plokštelės, įmerktos į sieros rūgšties tirpalą, kurio vandenilio jonų aktyvioji koncentracija lygi 1 ir per tą tirpalą leidžiamos andenilio dujos. Potencialų skirtumas tarp vandenilių prisotintos platinos plokštelės ir sieros rūgštiestirpalo laikomas lygiu nuliui. Šis potencialu skirtumas vadinamas standartiniu elektrodiniu metalo potencialu φ .Galvaninai elementai
Galvaniniai elementai – tai prietaisai, kuriuose cheminė energija paverčiama elektros energija. Galvaniniai elementai yra pirminiai elektros srovės šaltiniai, nes jie gali būti panaudoti tik vieną kartą. Pirmieji galvaniniai elementai – tai Voltos, Danielio ir Jakobo elementai, jie šiuo metu pramonės reikalams negaminani. Galvaniniai elementai skirstomo į:
1. sausuosius hermetinius, vartuojamus įvairiems prietaisams maitinti ir apšvietimui;
2. rezervinius, skirtus trupai naudoti;
3. įtampos, teikiančius labai mažai srovės radio įrenginiams. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-23
DalykasChemijos referatas
KategorijaChemija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis29.59 KB
AutoriusPavel
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJelena Andriejauskienė
Švietimo institucijaLietuvos aukštoji jūreivystės mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Galvaniniai elementai (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla / 1 Klasė/kursas
  • Jelena Andriejauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą