Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Chemija (52)

Chemija (52)

  
 
 
123456
Aprašymas

Parašykite sieros rūgšties ir vario sulfato empirines ir grafines formules bei šių junginių disociacijos lygtis. Elemento atomo išorinio energetinio lygmens elektronų kvantų skaičių reikšmės yra šios: n=4, l=0, m=0, s=±1/2. Parašykite šio elemento elektroninę formulę nurodykite laisvų (neužpildytų elektronais) d orbitalių kiekį. Trivalentės geležies oksidas redukuojamas aliuminiu. Apskaičiuokite, kaip ir kiek kartų reikia padidinti ar sumažinti slėgį sistemoje, kad tam tikros reakcijos greitis padidėtų 9 kartus. Koks 1,5M Na2CO3 tirpalo tūris reikalingas 5 litrams 2٪ tirpalo, kurio tankis 1,02 g/cm3, paruošti? Parašykite molekulines reakcijos lygtis. Parašykite molekulines ir jonines reakcijų lygtis reaguojant šių tirpalams. Apskaičiuokite 0,01 M KOH tirpalo pH ir pOH, jei kalio hidroksido disociacijos laipsnis ά = 1. Vienas galvaninis elementas sudarytas iš nikelio ir magnio plokštelių, pamerktų į vandenį, kitas iš šių plokštelių, pamerktų praskiestą HNO3 tirpalą. Sudarykite abiejų galvaninių elementų elektrochemines schemas ir parašykite ant elektrodų vykstančių procesų elektronines lygtis. Nikelį (Ni) tirpiname šaltose koncentruotose HCl, H2SO4 rūgštyse. Parašykite vykstančių oksidacijos – redukcijos reakcijų molekulines ir elektronines lygtis. Jei reakcija nevyksta, paaiškinkite kodėl.

Ištrauka

RNR fizinės ir cheminės savybės panšios į DNR. RNR, kaip ir DNR, sudaryta iš nukleotidų, sujungtų linijine tvarka, bet turi du esminius skirtumus: vietoje deoksiribozės yra ribozė, o timino bazė, pakeista uracilu. Taip pat RNR stabilumas žymiai mažesnis nei DNR. Kai kurių molekulių sintezė, panaudojimas ir suirimas ląsteleje užtrunka vos kelias minutes. Bendras įvairių RNR kiekis ląstelėje maždaug 8 kartus viršijaDNR kiekį. Įvairios RNR molekulės atlieka esminį vaidmenį nuskaitant DNR specifinių sričių (genų) informaciją ir užtikrinant tolesnę baltymų sintezę.
RNR molekulės yra genų ekspresijos produktas. Jų apykaita susideda iš sintezės, įvairių modifikacijų, kurių metu susidaro struktūros, atliekančios tam tikras funkcijas polipeptido sintezės metu ir molekulės degradacijos metu. RNR sintezė arba transkripcija (lot. Transcipcio – perrašymas), vyksta ant DNR matricos. Tai sudėtingas fermentinis procesas. Transkripcijos metu fermentinė sistema genetinę informaciją nuo DNR konvertuoja į RNR. Susidaro trys pagrindiniai RNR tipai: matricinė RNR (mRNR), kuri perduoda informaciją apie polipeptido aminorūgščių seką nuo geno nuo geno ar genų grupių į citoplazmos ribosomas. 1961 m. Fransua Žakobas ir Žakas Mono tą RNR, kuri perneša genetinę informaciją nuo DNR ant ribosomų, pasiūlė vadinti matricine RNR (mRNR) . Kartais ji vadinama iRNR. Antrasis RNR tipas: pernašos RNR arba transportinė (tRNR) – skaito informaciją, užkoduotą mRNR, ir perneša aminorūgštį į ribosomą, kurioje vyksta polipeptido grandinės sintezė; ribosominė RNR (rRNR), sudaro ribosomas. Be šių pagrindinių RNR tipų yra daugybė specialių, dažniausiai mažos molekulinės masės, papildomų RNR molekulių, kurios atlieka valdymo arba katalizinę funkcijas. Visos RNR ne branduolyje, o citoplazmoje.
RNR būdingiausia viengradė struktūra. Tačiau visose RNR gausu komplementarumu pasižyminčių sričių, galinčių sudaryti vidumolekulinis vandenilinius ryšius. Todėl RNR antrinei struktūrai būdingi įvairaus ilgio dvigrandžiai spiraliniai fragmentai (vadinami segtukais) ir kilpos, sudaromos nekomplementarių sričių. Tokių struktūrų buvimas įrodytas tRNR ir rRNR molekulėse, numanomas ir iRNR.
iRNR molekulės gali būti įvairaus dydžio, priklausomai nuo to, kiek ir kokio dydžio baltymai yra jose koduojami. RNR molekulų sintezės procesas vadinamas DNR transkripcija. Viena iš dviejų DNR grandinių yra naudojama kaip matrica naujai sintezuojamos iRNR grandinei. Po transkripcijos DNR dvigubos spiralės struktūra atstatoma, o RNR grandinė atpalaiduojama. Irnr viengradės molekulės sintezė vyksta 5’ – 3’ kryptimi, jos grandinė kopijuoja tik dalį DNR grandinės. Taip sintetinamos visos RNR , tačiau informacija apie baltymų seką yra perduodama tik per iRNR. Po transkripcijos informacija apie baltymo pirminę struktūrą yra užrašoma iRNR nukleotidų sekoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-13
DalykasChemijos referatas
KategorijaChemija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis43.59 KB
Autoriusdarius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasL .Albauskienė
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Chemija (52) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Žemaitijos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • L .Albauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą