Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>P — elementai. VIIA – VIIIA grupių elementai

P — elementai. VIIA – VIIIA grupių elementai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. VIIA grupės elementai. Fluoras. Chloras. Bromas. Jodas. Astatas. Vandenilis. VIIIA grupės elementai. Helis. Neonas. Argonas. Kriptonas. Ksenonas. Radonas. Išvados.

Ištrauka

Iš viso yra žinoma 116 cheminių elementų ir tik 11 elementų priklauso VIIA ir VIIIA grupėms.
VIIA grupės elementai vadinami halogenais. Tai nemetalai. Jie yra labai reaktingi ir gamtoje laisvu pavidalu nėra aptinkami. Dažniausiai jų, susijungusių su kitais elementais, randama druskose. Grupėje, einant žemyn, halogenai tampa mažiau reaktingi ir lydosi aukštesnėje temperatūroje. Fluoras ir chloras kambario temperatūroje yra dujinės būsenos, bromas yra skystas, o jodas – kietas. Halogenų dujos – spalvotos.
VIIIA grupę, dar kartais vadinama 0 grupe, sudaro inertinės dujos. Jų išoriniai elektronų sluoksniai yra visiškai užpildyti elektronais, todėl šių dujų atomams sunku prisijungti ar atiduoti elektronus. Jos yra beveik nereaktyvios.

Darbo tikslas:
Naudojantis literatūros duomenimis parašyti referatą apie p — elementų, VIIA ir VIIIA, grupes.
Darbo uždaviniai:
Aprašyti šių grupių elementus
Jų gavimą, savybes, paplitimą ir panaudojimą

Šios grupės elementai, tai yra: fluoras (F), chloras (Cl), bromas (Br), jodas (I), astatis (At) dar vadinami halogenais. Taip pat šiai grupei priskiriamas ir vandenilis (H), nes jis yra panašus į halogenus. Jis panašus į halogenus, kurie gali prisijungti elektroną ir įgyti kilniųjų dujų konfigūraciją. Tačiau vandenilis turi tik vieną elektroną, tad daug kuo skiriasi nuo šios grupės.
Visi halogenai sudaro dviatomes molekules X2, kur X simbolizuoja bet kurio halogeno atomus. Kadangi halogenų vienines medžiagas sudaro nepolinės dviatomės molekulės, visų jų lydymosi ir virimo temperatūros yra žemos. Šių elementų lydymosi ir virimo temperatūros didėja didėjant elemento molinei masei ir atomų spinduliams, t.y. žemiausias lydymosi ir virimo temperatūras turi fluoras, o aukščiausias – jodas.
Cheminis aktyvumas didėja priešinga kryptimi: fluoras yra chemiškai aktyviausias, o jodas – mažiausiai aktyvus. Fluoras yra labai elektroneigiamas, o jo atomo spindulys labai mažas. Tarp fluorido ir metalų jonų susidaro labai stiprus joninis ryšys. Su nemetalais fluoras sudaro labai patvarias kovalentines jungtis. Tai, kad F atomai sudaro patvaresnes jungtis su kitais atomais, negu tarpusavyje, lemia F2 didelį cheminį aktyvumą. Jodo atomai, būdami palyginti dideli ir pasižymėdami mažesniu elektroneigiamumu, sudaro silpnesnes jungtis (tiek jonines, tiek ir kovalentines), nei visi kiti halogenai. I2 chemiškai mažiausiai aktyvus halogenas.
Halogenai stiprūs oksidatoriai. Visų, išskyrus fluorą, būdingiausi oksidacijos laipsniai junginiuose: -1, +1, +3, +5, +7, 0; fluoro -1.
Gamtoje halogenų laisvų nebūna, nes jie labai chemiškai aktyvūs. Gausiai paplitę halogenidų jonai X—, o jodas — jodatų pavidalo. Halogenidinių mineralų telkiniai gana dideli, milžiniški chloridų ir bromidų kiekiai yra jūros vandenyje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-08
DalykasChemijos referatas
KategorijaChemija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis28.08 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word P elementai. VIIA VIIIA grupiu elementai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą