Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Hidrolizė

Hidrolizė

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Hidrolizė, hidratacija, dehidratacija, eterifikacija ir amidinimas. Hidrolizė ir šarminis chlororganinių junginių dehidrinimas. Alkoholių ir fenolių gavimas hidrolizės būdu. Druskų sąveika su vandens jonais. Hidratacijos ir dehidratacijos procesai. Technologinė schema. Acetileno hidratacija. Esterifikacijos procesai. Azoto darinių sintezė ir virtimai. Amidinimas. Anglies nitrojunginių sintezė ir virsmai.

Ištrauka

Šitų procesų pagalba gaunami C2-C6 alkoholiai, fenoliai, eteriai,oksidai, daugelis nesočių angliavandenilių, karboninės rūgštys ir jų dariniai (esteriai, anhidridai, hidridai, amidai) ir kt. junginiai. Šitos medžiagos svarbios, kaip tarpiniai organinės sintezės produktai, kaip monomerai polimerams gauti, kaip plastifikatoriai ir tepalų priedai, kaip tirpikliai, pesticidai.

Hidrolizė – tai pavadavimo procesai vykstantys veikiant H2O ar šarmams. Juos galima klasifikuoti pagal tai, kokia jungtis trūksta to proceso metu: C-Cl, C-O, C-O, C-N ir t.t.
Jų metu chlororganiniams junginiams, apart Cl- pakeitimo:
;
gali vykti šarminis dehidrochlorinimas,kuriometu susidaro nesotus junginys arba  oksidas:

Chlororganiniai junginiai naudojami, kaip tarpiniai produktai alkoholiams, fenoliams, chloralkanams ir oksidams gauti. Išprodžių į angliavandenilį įvedamas judrus chloras, o po to vykdoma hidrolizė. Chlororganinių junginių hidrolizė H2O yra lėtas,grįžtamas procesas, todėl paprastai naudojami stipresnių hidrolizuojančių agentų vandeniliniai tirpalai, tokie kaip NaOH, Ca(OH)2, Na2CO3. Jų dehidrinimo reakcija tampa negrįžtama. Vienu metu gali vykti ir šarminis dehidrochlorinimas:
;
Chlorhidrinai sudaro glikolius ir oksidus.

Visi šitie procesai priklauso nukleofilinio pavadavimo areliminavimo reakcijoms. Dažnai limituojanti stadija, kai OH- atakuoja molekulę, susidaro tarpinis produktas, tai yra SN2 mechanizmas: ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-24
DalykasChemijos referatas
KategorijaChemija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis147.73 KB
Autoriustatjanka
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Hidrolize [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą