Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Pesticidų tyrimų laboratorijos darbas

Pesticidų tyrimų laboratorijos darbas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Santrauka. Terminų žodynėlis. Įvadas. Literatūros analizė. Pesticidų apibūdinimas. Laboratorijos darbo organizavimas. Laboratorijos charakteristika. Laboratorijos patalpų plano sudarymas, laboratorinių baldų ir prietaisų išdėstymo pagrindimas. Norminiai ir laboratorijoje pildomi dokumentai. Tyrimų organizavimas. Mėginių priėmimas ir jų judėjimo laboratorijoje schema. Reikalingos medžiagos ir indai. Tyrimui naudojami prietaisai ir metodai. Laboratorijos darbo kokybės užtikrinimas. Žmogaus ir gamtos sauga. Bendros išvados.

Ištrauka

Pavadinimas – ne išdaiga. Pesticidai iš tikrųjų yra cheminis ginklas, tačiau prieš žemės ūkio kenkėjus. Prieš šliaužiančius ir skraidančius, prieš augančius savaime ir parazituojančius ant naudingų augalų, prieš sėklas gadinančius grybelius ir t. t.
Norint pabrėžti sąvokos "pesticidai" daugiareikšmiškumą ir naudojamų cheminių medžiagų įvairovę. Aplamai galūnė "-cidas" lietuviškai reiškia žudikas. Yra netgi aerocidiniai nuodai paukščiams, skraidantiems virš oro uostų ir trukdantiems kilti bei leistis lėktuvams. Kiekvienas girdėjo ir naudojo baktericidinį pleistrą. Pabaiga – toli, todėl grįžtame į pradžią – pesticidai yra nuodai žemės ūkio augalininkystės sektoriaus kenkėjams. Plačiai pradėti vartoti, paskelbus buvusioje Sovietų Sąjungoje žemės ūkio "chemizacijos" vajų apie 1960 m. Pesticidai veikia gyvų organizmų gyvybinius procesus, todėl jie gali žudyti arba kontroliuoti kenksmingus organizmus, pvz., kenkėjus. Tuo pačiu metu jie gali daryti nepageidaujamą žalingą poveikį atsitiktiniems organizmams, žmonių sveikatai ir aplinkai. Visuomenė tam tikru mastu toleruoja galimus su jų naudojimu siejamus pavojus, atsižvelgdama į pesticidų ekonominę naudą, kadangi augalų apsaugos produktai, padeda užtikrinti patikimas kokybiškų ir sveikų žemės produktų atsargas priimtinomis kainomis.
Pesticidai jau daugelį metų reglamentuojami daugumoje valstybių narių ir Bendrijoje. Per daugelį metų buvo sukurta labai išvystyta pavojų žmonių sveikatai ir aplinkai vertinimo sistema.
nepaisant visų pastangų, įdėtų siekiant mažinti su pesticidų naudojimu siejamus pavojus ir apsisaugoti nuo bet kokio nepageidaujamo poveikio, aplinkos terpėse (visų pirma dirvoje ir vandenyje) vis dar galima aptikti labai didelius kai kurių pesticidų kiekius, o žemės ūkio produktuose vis dar pasitaiko leistinas ribas viršijančių likučių kiekių.
Temos aktualumas. Todėl būtina kiek įmanoma labiau mažinti pesticidų keliamus pavojus žmonėms ir aplinkai, kai įmanoma, kuo labiau mažinant arba eliminuojant jų poveikį ir skatinant mažiau kenksmingų alternatyvių, taip pat ir ne cheminių, priemonių mokslinius tyrimus ir taikomąją veiklą.
Vienas iš pesticidų trūkumų yra tas, kad beveik neskiriama dėmesio nustatant bendruosius pesticidų keliamus pavojus. Todėl teminėje strategijoje siūlomos priemonės, kuriomis siekiama ištaisyti šį trūkumą, kad būtų galima sukurti suderintą ir nuoseklią bendrąją politikos sistemą.
Darbo tikslas. Išnagrinėti pesticidų tyrimų organizavimą mūsų respublikoje.
Darbo uždaviniai:
1. Aprašyti pesticidų tyrimų labaratorijos darbą.
2. Sumodeliuoti chemijos laboratoriją pesticidų tyrimui.
3. Sukurti laboratorijai reikalingus dokumentus.
4. Parinkti pesticidų tyrimui prietaisus ir metodus.
5. Pasiūlyti priemones apsaugoti žmones ir gamtą.

Darbą sudaro įvadas, išvados, naudotos literatūros sąrašas, priedai, lentelės, schemos. Darbo apimtis....puslapiai, jame yra 9 lenteles ir 2 paveikslėliai, Informacijų šaltinių yra 9. Darbo pabaigoje pateikta 3 priedai papildančių tyrimo duomenis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-24
DalykasChemijos kursinis darbas
KategorijaChemija
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis2.18 MB
Autoriuskotryna
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. Ona Zdanavičienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasDizaino ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pesticidu tyrimu laboratorijos darbas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • lekt. Ona Zdanavičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą