Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Žaliavos biokuro gamybai

Žaliavos biokuro gamybai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Statistika. Pirmieji mėginimai naudoti alternatyvius degalus. Biodegalai - iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Degalų sąnaudos Lietuvoje. Pirmieji biodegalų gamybos žingsniai Lietuvoje. Augalinės biomasės kuras. Biodegalų gamyba iš cukrinių runkelių. Biodegalų gamyba iš rapsų. Biologinės dujos. Biodegalų gamyba iš įvairių produktų. Europoje bus gaminamas dyzelinis kuras iš plastiko. Pietų Afrikos Respublika pradeda gaminti dyzelinį kurą iš sojos. Biodujas galima gaminti ir iš augalų biomasės.

Ištrauka

Mokslininkų apskaičiavimais, pasaulyje sparčiai mažėja naftos atsargos, todėl nuolat didėjantis transporto energetikos poreikis reikalauja naujų technologijų iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Naujas alternatyvių degalų energijos gavybos ir jos pritaikymo galimybes skatina ir aukštus ekologinius reikalavimus iškėlusios Rio de Žaneiro ir Kyoto konferencijos bei vis didėjančios mineralinių degalų kainos. Pasaulio šalys, tarp kurių yra ir ES, pasirašydamos Kyoto protokolą, įsipareigojo iki 2012 metų, palyginti su 1990 m., sumažinti anglies dvideginio emisiją 13 proc. Lietuva, nuo gegužės 1 d. tapusi Europos Sąjungos nare, privalo vykdyti ES direktyvas, kad iki 2005 m. biodegalų gamyba ir naudojimas sudarytų 2 proc. visos degalų rinkos, o iki 2010 m. - ne mažiau kaip 5,75 proc. bendro visoms transporto priemonėms skirto degalų energijos kiekio.
Biodegalų bei bioalyvų gamybos technologiniai procesai pakankamai ištirti bei įdiegti daugelyje Europos šalių. Žymiausios traktorių bei automobilių gamybos firmos yra išdavusios leidimus juos naudoti be jokių apribojimų. Literatūroje pakanka duomenų ir apie biodegalų bei bioalyvų poveikį aplinkai. Šių produktų naudojimas skatinamas Europos Sąjungos direktyvomis (AUTO OIL I ir II, COM(97)481, 92/82/EEC ir kt.). Preliminariniai bandymai gaminant bei naudojant biodegalus ir bioalyvas atlikti Lietuvos žemės ūkio universitete ir Lietuvos žemės ūkio inžinerijos institute.
Norint įvertinti biodujų gamybos šalyje potencialą, reikia iš anksto apskaičiuoti organinių atliekų kiekius. Praktikoje yra žinomi trys pagrindiniai organinių atliekų, tinkamų biodujų gamybai, išteklių šaltiniai: žemės ūkyje - gyvulininkystė ir augalininkystė; maisto perdirbimo pramonėje - gamybinės-technologinės atliekos ir buityje - buitinės maisto atliekos ir miestų nuotekų dumblas.

Alternatyvių naftai degalų paieškos istorija beveik tokia pati sena, kaip ir pirmieji automobiliai. Alternatyvūs degalai pradėti naudoti daugiau kaip prieš 100 metų. Tai Vokietijos koncerno NAG (Neue Automobil - Gesellschaft) vyriausiojo konstruktoriaus Josefo Folmerio nuopelnas. Prieinamiausiu benzino pakaitalu galėjo būti tuomet dideliais kiekiais gamintas ir nebrangus spiritas. 1902 m. J. Folmeris sukonstravo specialiai darbui spiritu pritaikytą variklį "Spiritus Motor", kuris turėjo du karbiuratorius: vieną benzinui, kitą - spiritui. Variklį paleisdavo benzinu, o pasiekus darbo temperatūrą perjungdavo, kad jis galėtų veikti naudodamas spiritą. Tokiu principu paleidžiami ir šiandieniniai dujas naudojantys varikliai.
Sintetinio dyzelino gamyba taip pat nėra didelė naujovė: degalų iš susintetintų dujų gamyba pirmą kartą Vokietijoje pradėta 1926 metais. Trečiojo Reicho valstybėje iš vietinių akmens anglies atsargų, trūkstant naftos, buvo gaminami degalai, reikalingi karo reikmėms. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-18
DalykasChemijos referatas
KategorijaChemija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis23.16 KB
AutoriusReda
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zaliavos biokuro gamybai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą