Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Cheminė tarša buityje

Cheminė tarša buityje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Buitinės chemijos ir asmens higienos priemonės. Skalbimo ir skalavimo priemonės. Balikliai. Valymo priemonės. Aerozoliai buityje. Aplinkos tarša cheminėmis priemonėmis. Cheminių priemonių sąsajos su sveikatai. Pagrindinės saugaus elgesio su cheminiais buities preparatais taisyklės. Išvados.

Ištrauka

Pažvelkime į vonios kambarį ir pamatysime pilnas lentynas ir spinteles, prikrautas buitinės chemijos ir asmens higienos produktų: skalbimo ir valymo priemonių, ploviklių, baliklių, valiklių, šveitiklių, dezodorantų, plaukų ir kūno priežiūros priemonių. Mes šias priemones naudojame, jos padeda mums greičiau susidoroti su tvarkos ir švaros palaikymo problemomis mūsų namuose, kasdieninėje ruošoje. Be abejo buitinė chemija mums naudinga palaikant kūno švarą, asmens higieną.
Bet kiekviena lazda turi du galus- jos "padeda" mums susirgti odos ir kvėpavimo organų sistemos ligomis, jomis galima apsinuodyti, jos veikia agresyviai ne tik namuose esančius mikroorganizmus, bet ir mus pačius. Besaikis buitinės chemijos produktų vartojimas namų ruošoje, noras savo namuose sukurti "sterilią" aplinką, priemonės su antimikrobiniais komponentais, sudaro prielaidas mūsų organizmui liautis kovojus su natūraliais aplinkos veiksniais- mikroorganizmais. Žmogaus organizmas linkęs gyventi "be rūpesčių", nesutikdamas savo priešų. To pasėkoje sumažėja organizmo budrumas ir jis gali būti susargdintas banaliausio mikroorganizmo, kurio jis paprasčiausiai nebeatpažįsta ir su juo nekovoja. Todėl būtina saikingai naudoti buitinės chemijos preparatus, nereikia siekti ligoninės operacinės sterilumo savo namuose. Aišku tai nereiškia, kad galime vaikščioti nesiprausę ar neplautais rūbais, bet viskam turi būti saikas.

Beveik visos skalbimo ir skalavimo priemonės yra vienodos cheminės sudėties. Pagrindinės produktus sudarančios medžiagos būtų šios:
• katijoninės paviršinio aktyvumo medžiagos (dažniausiai- sulfatai);
• anijoninės paviršinio aktyvumo medžiagos (dažniausiai- chloridai);
• fosfatai, fosfatų junginiai;
• balikliai, optiniai balikliai;
• zeolitai, polikarboksilatai;
• audinių minkštikliai;
• fermentai, enzimai.
Be abejo priklausomai nuo gamintojo, skiriasi šių cheminių medžiagų santykis ir procentinė sudėtis įvairiose butinės chemijos produktuose. Be to įvairios "receptūros" skalbimo ir skalavimo priemonėse yra kvapiųjų medžiagų, spalvinių pigmentų, standintojų, konservuojančių medžiagų, sodos ir jos junginių. Turbūt visi esame pastebėję, kad skirtingi skalbimo milteliai skalbia nevienodai- čia ir pasireiškia jų cheminės sudėties skirtumai.
Mūsų tikslas ne analizuoti kokybės, sudėties skirtumus, bet aptarti pavojus, kurie slypi naudojant namuose skalbimo ir skalavimo priemones. Naudojant šias priemones namuose, reikia atkreipti dėmesį į tai:
1) Saugoti nuo vaikų. Vaikai yra smalsūs, jie susipažįsta su pasauliu liesdami, uosdami, ragaudami įvairius jiems nepažįstamus daiktus. Spalvingi buitinės chemijos indeliai juos domina, jų skleidžiamas malonus kvapas juos vilioja, todėl, nesuprasdami pavojaus, jie linkę paragauti, pauostyti tuos chemikalus, dažnai cheminėmis medžiagomis suteptomis rankomis jie pasitrina akis, burną ir t.t. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-09
DalykasChemijos referatas
KategorijaChemija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis27.91 KB
Autoriuskristi
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas6
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Chemine tarsa buityje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 6 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą