Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Atomo sandara (8)

Atomo sandara (8)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Ką aš sužinojau apie atomo sandarą, mokydamasis įvairių dalykų. Įvadas. Elementai sudaryti iš atomų. Šiuolaikinė atominė teorija. Atomai ir elementai. Atomo dydis. Nepatikėsiu kol nepamatysiu? Atomo sandara ir atomo numeris. Periodinė elementų sistema ir atomo sandara. Atomų sandara ir medžiagų savybės. Faktai ir datos. Išvados.

Ištrauka

Šio referato tema "Ką aš sužinojau apie atomą, mokydamasi įvairių dalykų". Taigi jame aš sudėjau visą informaciją apie atomo sandarą iš geografijos, fizikos, chemijos ir biologijos. Informacijos ieškojau įvairiose knygose, enciklopedijose, vadovėliuose, interneto puslapiuose. Nors šį referatą buvo daryti gan sunku, tačiau jis buvo įdomus ir naudingas. Sužinojau daug dalykų, kurių dar nežinojau apie atomą, jo sandarą.

XIX a. pradžioje anglų mokslininkas Džonas Daltonas (John Dalton) paskelbė, kad elementai yra sudaryti iš smulkesnių dalelių, vadinamų atomais (gr. atomos - nedalus). Jis taip pat išmąstė, kad kiekvienas skirtingas elementas sudarytas iš skirtingų atomų. Štai kodėl bet kurio atomo ir iš atomų sudarytų cheminių elementų pavadinimai sutampa. Vieni šiuo metu naudojami elementų pavadinimai yra kilę iš lotynų kalbos, kiti - iš anglų. Sutarta atomus [ir elementus] sutrumpintai žymėti viena ar dviem pirmosiomis jų pavadinimų raidėmis. Pavyzdžiui, natris žymimas simboliu Na (jo pavadinimas kilęs iš lot. žodžio natrium), o vandenilis - simboliu H. [Vandenilio pavadinimas kilęs iš lot. hydrogenium, kildinamo iš gr. hydor - vanduo ir gennao - gimdau.]
Panagrinėjus elementų savybes išeitų, kad atomai turi tam tikrą masę. Atomo masė savo ruožtu priklauso nuo jį sudarančių elementariųjų dalelių masės. Nors fizikai yra suradę nemažai atomus sudarančių dalelių, mes atkreipsime dėmesį tik į stabiliausias iš jų: protonus, neutronus ir elektronus (gr. elektron - gintaras). Protonai ir neutronai yra atomo branduolyje, o elektronai juda apie tą branduolį.
Nuo Daltono laikų supratimas apie atomą labai pakito. Jei atomą pavaizduotume futbolo aikštės dydžio, tai jo branduolys atrodytų kaip kamuolys aikštės viduryje, o elektronai būtų mažulyčiai taškeliai, greitai lakstantys apie jį stadiono pakraščiais. Didžiąją atomo dalį užima tuščia erdvė. O kur būna elektronai, galima tik numanyti. Mūsų pateiktame palyginime elektronai retsykiais gali pabūti net ir už stadiono ribų.
Atomo dalelės yra tokios lengvos, kad jų masė matuojama specialiais vienetais, vadinamais atominės masės vienetais. Kiekvieno protono ir neutrono masė apytikriai lygi vienam atominės masės vienetui; elektronas sveria tik apie 1/1800 dalį neutrono ar protono masės. Dėl to skaičiuojant bendrą atomo masę, vadinamą atomine mase, į elektronų masę neatsižvelgiama. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-30
DalykasChemijos referatas
KategorijaChemija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis16.45 KB
AutoriusKarolina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas10
Mokytojas/DėstytojasS.Mikutavičienė
Švietimo institucijaPanevėžio "Šaltinio" vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atomo sandara (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2007-03-06 IP: 195.22.184.131
    xe sako

    man patiko Tavo referatas.aciu,man jo prireiks:}

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Panevėžio "Šaltinio" vidurinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • S.Mikutavičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą