Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Vandenilis - ateities planai

Vandenilis - ateities planai

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Vandenilis. Paplitimas ir gavimas. Vandenilis ir energetika. Vandenilinis elementas. BMV koncernas. Honda koncernas. Mazda koncernas. Vandenilio technologijų vystymas Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Galima pateikti daug pavyzdžių, įrodančių vandenilio svarbą chemijos plėtrai. Dž. Daltonas elementų atominių masių matavimo vienetu pasirinko vandenilio atomo masę. Hemfris Deivis (Humphry Davy; 1778-1829) 1810 m. padarė išvadą, kad visose rūgštyse yra vandenilio. Greta šių "nuopelnų" teorinei chemijai negalima pamiršti vandenilio praktinės naudos. Vandenilis naudojamas daugelyje sričių: įvairiose sintezėse, amoniako gamybai, vandenilio chlorido gamyboje, metanolio gamyboje, hidrinimui, perdirbant naftą, skystus riebalus paverčiant kietais, metalų oksidams redukuoti, geležies, kobalto, nikelio, vario, volframo, molibdeno gamybai, metalams pjaustyti ir suvirinti vandenilio, ir deguonies degikliams, raketinis kuras H2(s) ir O2(s), kuro elementai, vandenilio ir deguonies jungimosi reakcijos energijos vertimas į elektros energiją.
Pastaruoju metu vėl daug kalbama apie vandenilio panaudojimą transporto priemonėse. Nieko nuostabaus: naftos kainoms siekiant naujų rekordų, alternatyvūs degalai negali nekelti susidomėjimo, juolab, kad vandenilio atsargos neįsivaizduojamai milžiniškos. Tačiau kol kas jo naudojimo kelių transporto priemonėse technologijos tebėra eksperimento stadija.

Vandenilis – tao energiją akumuliuojanti medžiaga, energnešis, sintetinis kuras, reduktorius, pagrindinis komponentus gaunant hidridus ir baltymus panaudojant vandenilį oksduojančias bakterijas.
Jis daug pranašesnis už dabar naudojamas degalų rūšis. Vandenilio šilumingumas siekia 28630 Kcal/kg, tai yra 2,8 karto didesnis negu benzino. Jam uždegti reikia 15 kartų mažiau energijos negu angliavandeniliniam kurui. Maksimalus liepsnos plitimo greitis 8 kartus didesnis palyginti su angliavandeniliais. Suslėgus vandenilį deguonimi, degimo produktai absoliučiai nekenksmingi (degimo reakcijos metu išsiskiria vanduo), o jiems oksiduojantis ore atitinkamomis sąlygomis gali susidaryti azoto deginių, tačiau kur kas mažiau negu degant įprastiniam kurui. Naudojant vandenilį kaip kurą nėra "šiltnamio efekto", neišsiskiria toksiniai vandenilio junginiai, angliavandeniliai, suodžiai ir kanserogeninės medžiagos. Vandenilis 14 kartų lengvesnis už orą, lengvai išsiskaido, dėl to sumažėja pavojus susidaryti lengvai sprogstantiems mišiniams. Prie neigiamų vandenilio savybių galima priskirti mažą tankį ir tūrį, šilumingumą, platesnes sprogumo ribas ir aukštesnę užsiliepsnojimo temperatūrą, palyginti angliavndeniliais.
Vandenilis yra universalūs degalai, kadangi yra absoliučiai ekologiškai švarus, gali pakeisti benziną, dyzelinius degalus ir mazutą šiluminiuose varikliuose (automobilių, traktorių, laivų, lokomotyvų ir kt.), taip pat gamtines dujas buitinėms reikšmėms, aviacinį ir raketinį kurą, acetileną suvirinant, angliavadeniu mikrobiologijoje. Jis gali būti naidojamas ir elektrinėse.
Kaip degalai vandenilis tinka visų tipų šiluminiams varikliams. Vandenilio svorinis kaloringumas 2,5 karto didesnis nei angliavndenilinio degalų, todėl, pavyzdžiui lėktuvuose, naudojant vandenilį, su tuo pačiu svoriniu degalų kiekiu galima prailginti skrydžio atstumą du kartus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-15
DalykasChemijos referatas
KategorijaChemija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis16.04 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus Radvilų gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vandenilis ateities planai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus Radvilų gimnazija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą