Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Humusinės medžiagos

Humusinės medžiagos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Humusinės medžiagos. Sunkiųjų metalų toksiškumas bei apsauginės ląstelių sistemos. Objektas, medžiagos ir metodai. Dumbliai. Medžiagos. Elektrofiziologinis biotestas. Viduląstelinis H2O2 kiekio nustatymas. Ląstelių preparavimas. Baltymo kiekio nustatymas. Peroksidazės aktyvumo nustatymas. Katalazės aktyvumo nustatymas. Polifenolio oksidazės aktyvumo nustatymas. Fermento kiekis ir katalitinio aktyvumo, medžiagų koncentracijų skaičiavimas. Duomenų apsorojimas. Tyrimų rezultatai. HS1500, Cu2+, žaliosios arbatos, mairūno ir baziliko vandens ekstraktų įtaka N.obtusa ląstelės elektrofiziologiniai reakcijai. HS1500, Cu2+, žaliosios arbatos, mairūno ir baziliko vandens ekstraktų bei jų mišinių įtaka N. obtusa ląstelės vandenilio peroksido kiekiui. HS1500, Cu2+, žaliosios arbatos, mairūno ir baziliko vandens ekstraktų bei jų mišinių įtaka N. obtusa ląstelės katalazės aktyvumui. HS1500, Cu2+, žaliosios arbatos, mairūno ir baziliko vandens ekstraktų bei jų mišinių įtaka N. obtusa ląstelės peroksidazės aktyvumui. HS1500, Cu2+, žaliosios arbatos, mairūno ir baziliko vandens ekstraktų bei jų mišinių įtaka N. obtusa ląstelės polifenolio oksidazės aktyvumui. Apibendrinimas. Padėka.

Ištrauka

Antropogeninio ir gamtinio pobūdžio teršalai vaidina svarbų vaidmenį ekosistemoje, ypač jei pastarieji sąveikauja su ekosistema, ir turi galimybę įtakoti geriamo vandens kokybei. Pramonės, vandens valymo įrenginių, bei žemės ūkio teršalai turi didelę įtaką vandens užterštumui. Šių šaltinių neorganiniai ir organiniai tęršalai (sunkieji metalai ir pesticidai) gali tiesiogiai veikti vandens paviršių drenažo ir erozijos pagalba. Teršalai gali būti pernešami į atmosferą, kai pesticidai išgarinami per ar po jų panaudojimo. Pastarieji patekę į atmosferą, lietaus pagalba vėl sugrįžta ant žemės paviršiaus, kur iš dirvožemio gali išsiplauti į gruntinius vandenis, ar į vandens telkinius. Teršalams patekus į vandenį, pastarieji gali būti augalų, gyvūnų, nuosėdų, organinių medžiagų absorbuoti ar įsavinti vandens organizmų. Iš kitos pusės, kovalentinių jungčių dėka, teršalai gali sąveikauti su humisnėmis medžiagomis, ištirpusiomis vandenyje, todėl tampa sunkiau prieinamomis arba visai neprieinamomis ekosistemos atstovams. Bet, mirštant organizmams, ar pasikeitus aplinkos sąlygoms (pH, temperatūra) gali tapti prieinamomis.
Darbo tikslas buvo nustatyti, teršalų (sunkieji metalai, humusinės medžiagos) ir medžiagų, pasižyminčių stipriomis antioksidacinėmis (žalioji arbata) ir prieskoninėmis (bazilikas, marūnas) savybėmis, bei jų mišinių poveikį gėlųjų vandenų augalijos atstovui menturdumbliui Žvaigždėtasis maurabragis.
Šiam tikslui pasiekti buvo nustatytas: sunkiojo metalo Cu, humusinėse medžiagose daugiausiai pasitaikančios 1,5 kDa molekulinio svorio medžiagos sintetinio analogo HS1500, žaliosios arbatos, baziliko ir mairūno vandens ekstraktų ir jų mišinių poveikis ląstelės elektrofiziologijai ir fermentinei sistemai

Vandenyje plačiai paplitusi ištirpusioje ar koloidinėje būsenoje humusinė medžiaga, atsirandanti irstant augalinės ir gyvulinės kilmės organinei medžiagai. Humusinėse medžiagose apie 50 – 75 proc. užima organinė anglis, kurioje dominuoja tirpi organinė anglis (TOA). Pastarosios 90 proc. sudaro fulvinė rūgštis (FR), ir 10 proc. huminės rūgšties (HR) (Gardneer & Ar – Hamdani, 1997) (1 lentelė). Vandenų humusinės medžiagos keičia fizikines charakteristikas, tokias kaip šviesos absorbcija, ir chemines charakteristikas, tokias kaip rūgštumą, bet jos taip pat sąveikauja tiesiogiai ir netiesiogiai su gyvais organizmais (Munster, 1999). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-26
DalykasChemijos referatas
KategorijaChemija
TipasReferatai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai68
Dydis1.26 MB
Autoriusprovidenta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaUkmergės Užupio vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Humusines medziagos [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 35 puslapiai 
  • Ukmergės Užupio vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą