Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Atomo sandara (6)

Atomo sandara (6)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Atomo sandara. Protono, elektrono, neutrono (branduolio) atradimas. Radioaktyvumas. Alfa spinduliavimas. Beta spinduliavimas. Gama spinduliavimas. Radiacijos taikymas. Pritaikymas. Poveikis organizmui. Fundamentinių dalelių išsidėstymas atome, izotopai. Emisinis spektras. Absorbcijos spektras. Kvantinė teorija. Mikrodalelių dualizmas. Šiuolaikinis atomo modelis. Elektronų pasiskirstymo atomo elektroniniame apvalkale taisyklės. Elektroninės formulės.

Ištrauka

Atomą sudaro teigimai įkrautas branduolys, kuris sudaro beveik visą atomo masę. Apie branduolį skrieja elektronai. Elektronų skaičius yra lygus branduolio krūviui. Branduolį sudaro protonai ir neutronai.
Protono, elektrono, neutrono (branduolio) atradimas:
Pirmas įrodymas, kad atome yra elektriškai neigiamų dalelių, buvo katodo skleidžiami spinduliai (William Crookes). Jie buvo gauti vamzdelyje su praretintomis dujomis, į kurį buvo įmontuoti elektrodai. Potencialų skirtumas tarp jų siekė 10 000 V, o dujų slėgis vamzdelyje buvo 0,01 atm. Sumažinus dujų slėgį iki 0,001 atm (t.y. dujas praretinus), prie katodo susidaro tamsi erdvė, o likusioje vamzdelio dalyje pradeda švytėti silpna žalsva šviesa. Buvo nustatyta, kad švytėjimo priežastis yra katodo skleidžiami spinduliai, kurie, kaip vėliau buvo įrodyta, yra neigiamų dalelių srautas.
Katodinius spindulius toliau tyrinėjo D. Tomsonas. Jis teigė, kad šie spinduliai yra sudaryti iš srauto neigiamai įelektrintų dalelių, kurių masė labai maža. Vėliau tai jam pavyko įrodyti eksperimentiškai veikiant spindulius elektriniu ir magnetiniu laukais.
Iš katodinių spindulių greičio ir spindulių nukrypimo kampo elektriniame arba magnetiniame lauke D. Tomsonas apskaičiavo elektrono ir jo masės santykį: ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-22
DalykasChemijos referatas
KategorijaChemija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis647.57 KB
AutoriusMantas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atomo sandara (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-12-10 IP: 88.118.91.210
    linas sako

    geras

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą