Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Uždelsto veikimo bomba

Uždelsto veikimo bomba

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Istorija. Literatūros apžvalga. Tiriamoji dalis. Galvaninis elementas. Sausasis elementas. Išvados. Rekomendacijos. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Baterijos tiek plačiai naudojamos Buityje ar pramonėje, kad net nesusimąstome, kad toks kasdieninis produktas kaip baterija turi labai senas istorines šaknis. Dar prieš Kristų Bagdade naudojo baterijas sidabro galvanizavimui. Istoriniuose šaltiniuose minima, kaip maždaug prieš 4000 metų egiptiečiai galvanizavo stibį ant vario.

O stebėtina yra tai, kad žmogus elektra iš naujo pradėjo naudotis tik devyniolikto amžiaus pabaigoje Vienas iš reikšmingiausių išradimų, įvykusių per kelis paskutinius šimtmečius, buvo elektra. Žinomi metodai Kurti prasidėjo nuo Statinio krūvio kūrimo, Aleksandras Volta (l745-1827) išrado elektrinį šautuvą kurio buvo įkištas į stiklainį, pripildytą, metano dujų, Siunčiant elektros išlydį per laidą, stiklainis sprogdavo. A. buvo pakviestas į Prancūziją, kur susipažino su Napoleonu Bonapartu. Napoleonas pats padėjo A. Voltai eksperimentuose.

Sekantis lygis kuriant elektros srovę buvo elektrolizė. 1800 metais Aleksandro Voltos išrasta elektros tėkmė buvo galima naudojant skysčius, kaip konduktorius, pagreitinant chemines reakcijas tarp metalų. Tai davė pradžią galvaniniam elementui.

1802 metais daktaras Wilijamas Krukšenkas sumodeliavo pirmąją elektros bateriją tinkančią serijinei gamybai. Krukšenkas sulitavo keturkampio vario lapelių galus ir įmaiše ten tokio pat dydžio cinko lapelių. Lapeliai buvo įdėti į ilgą apskritą medinę dėžutę, kuri buvo užsandarinta cementu, Į dėžutę buvo įpilta elektrolito (JĮ ATSTOJO sūrus vanduo) arba rūgšties,

Nauji atradimai buvo padaryti kai seras Humpriry Davy sukūrė didžiausią ir galingiausią elektros karališkojo Londono instituto rūsyje. Jis sujungė bateriją su medžio anglies elektrodais ir sukūrė pirmąją elektrinę šviesą, Liudininkai teigė, kad "Voltos lanko" lempa sukūrė "pačią nuostabiausią šviesą, kada nors matytą".

Visos iki tad sukurtos baterijos negalėjo būti perkraunamos. 1859 metais prancūzų fizikas Gastonas Pfantė išrado pirmąją perkraunamą bateriją. Ji buvo sukurta švino rūgštiniu pagrindu, kuris naudojamas iki šiol.

1899 metais švedas Waldmar Junger išrado nikelio-kadmio baterijas. 1947 sėkmingai baigė baterijos sandarinimo bandymus. Šie atradimai davė pradžią šiuolaikinėms nikelio-kadmio baterijoms.

Nikelio - metalo- hidrido sistemos tyrinėjimai prasidėjo 1970-ais, bet metalo hidrido lydinys buvo nepastovus. Naujieji hidrido lydiniai buvo išrasti 1980-ais, kurie buvo stabilesni. Nikelio- metalo — hidridas į prekybą buvo paleistas 1990-ais.

Pirmosios ličio baterijos pasirodė 1970 - ais. Bandymai išrasti perkraunamas ličio baterijas prasidėjo 1980 - ais bet buvo nesėkmingi dėl saugumo problemų. Dėl ličiui būdingo nepastovumo, ypač įkrovimo metu, tyrimai pakrypo į bemetalių ličio baterijų, naudojančių ličio jonus kryptį. Nors jos silpnesnės už ličio metalo baterijas, tačiau ličio jonų elementai yra daug saugesni įkrovimo ir iškrovimo metu. 1991 metais Sony Coorporation pristatė pirmąsias ličio jonų baterijas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-04
DalykasChemijos referatas
KategorijaChemija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis851.42 KB
AutoriusArvydas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas10
Švietimo institucijaKauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Uzdelsto veikimo bomba [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija / 10 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą