Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Atomo sudėtis. Cheminės jungtys. Kompleksiniai junginiai

Atomo sudėtis. Cheminės jungtys. Kompleksiniai junginiai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Atomo sudėtis. Cheminės jungtys. Kompleksiniai junginiai. Cheminė termodinamika. Termochemija. Metalai. Metalų cheminės savybės. Metalų fizinės savybės. Polimerai. Polimerų sintezė. Polimerų cheminės savybės.

Ištrauka

Tiriant katodinius spindulius, įrodyta, kad atomas yra sudėtinga sistema. Katodiniai spinduliai atsiranda, vykstant elektros išlydžiui smarkiai praretintose dujose. Jei į stiklinį vamzdelį įlydysime du metalinius elektrodus ir iš vamzdžio kiek galint geriau išsiurbsime orą ir leisime pro jį aukštos įtampos srovę, tai nuo katodo statmenai jo paviršiumi sklinda "nematomi" katodiniai spinduliai. Ten, kur jie krinta, vamzdžio stiklas švyti žalsva spalva. Stiklas katodinius spindulius sulaiko ir jie neišeina iš vamzdžio. Tiriant katodinius spindulius, buvo nustatyta, kad jie nukrypsta nuo pirmykščio kelio, veikiant magnetiniam arba elektriniam laukui. Buvo išaiškinta, kad katodiniai spinduliai yra labai smulkiø, neigiamai įelektrintų dalelių srautas. Nustatyta, kad šios dalelės masė sudaro 1/1840 dalį vandenilio atomo masės. Jos krūvis yra 1,6010-19 C, arba 4,8010-10 elektrostatinių vienetų. Dalelių krūvis ir masė nepriklauso nei nuo vamzdyje esančių dujų prigimties, nei nuo medžiagos, iš kurios yra sudaryti elektrodai. Šios dalelės buvo pavadintos elektronais.
Rentgenas, tyrinėdamas stiklo švytėjimą katodinių spindulių įtakoje, surado naujus spindulius, kuriuos jis pavadino x-spinduliais. Vėliau jie buvo pavadinti Rentgeno spinduliais. Rentgeno spindulius vėliau tyrinėjo anglų mokslininkas Mozlis. Jis nustatė priklausomybę tarp Rentgeno spindulių ilgių ir atitinkamų elementų eilės numerių. Šią priklausomybę Mozlis nusakė dėsniu:
Bangų ilgių atvirkštinių dydžių kvadratinės šaknys yra tiesiog proporcingos elementų eilės numeriams.
Matematiškai Mozlio dėsnis užrašomas:
- bangos ilgis; z – elemento eilės numeris; a – konstanta, kuri yra vienoda visiems elementams.
Remiantis Mozlio dėsniu, buvo padaryta išvada, kad egzistuoja, tuo metu dar nežinomi kai kurie elementai, ir vėliau jie buvo atrasti.
Fizikas D.Ivanenka ir vokiečių fizikas V.Heizenbergas kiekvienas atskirai sukūrė teoriją, pagal kurią elementų atomų branduoliai yra sudaryti iš protonų ir neutronų. Abi dalelės bendrai pavadintos nuklonais.
Nuklotų (protonų ir neutronų) skaičių atomo branduolyje rodo elemento masės skaičius A, t.y. elemento atominė masė, išreikšta sveikuoju skaičiumi. Kiek yra protonų, rodo elemento eilės numeris periodinėje sistemoje. Neutronų skaičius N atomo branduolyje apskaičiuojamas taip: ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-21
DalykasChemijos referatas
KategorijaChemija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis19.75 KB
Autoriusbernadeta
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atomo sudetis. Chemines jungtys. Kompleksiniai junginiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą