Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Chemija (22)

Chemija (22)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Atomo sudėtis. Cheminės jungtys. Kompleksiniai junginiai. Atomo sudėtis. Cheminės jungtys. Kompleksiniai junginiai. Cheminės termodinamikos ir termochemijos dėsniai. Pirmasis termodinamikos dėsnis. Antrasis termodinamikos dėsnis. Termochemijos dėsnis. Polimerai. Jų struktūra ir savybės.

Ištrauka

Atomo sudėtis

Atomas – mažiausia cheminio elemento dalelė, turinti visas jo savybes.
Cheminis elementas – vienodą branduolio krūvį turinčių atomų visuma.
Molekulė – mažiausia medžiagos dalelė, turinti esmines tos medžiagos savybes. Visas medžiagai būdingas chemines ir fizikines savybes turi ne viena molekulė, bet jų visuma.
Atomų, molekulių ir kitų elementariųjų dalelių masė yra bevardis skaičius, kuris parodo, kiek kartų atomo, molekulės ar kitos dalelės masė yra didesnė už 1/12 12C izotopo masę. Ši masė vadinama santykine molekuline mase.
Medžiagų atomai susideda iš teigiamo krūvio branduolio ir aplink jį skriejančių neigiamo krūvio elektronų. Elektrono masė 9,1x10-28 , arba 1/1937 H masės dalis. Elektrono krūvis 4,8x10-10 absoliutinių elektrostatinių vienetų arba 1,6x10-19 kulonų. Visa atomo masė sukoncentruota branduolyje, nes elektrono masė labai maža. Tūris kurį užima atomo branduolys sudaro tik 10-13 viso atomo tūrio. Tai rodo, kad atomo branduolio tankis labai didelis, bet turi beveik visą atomo masę (99,97%) ir teigiamąjį krūvį.
1932 m. fizikai V. Heizenbergas D.Ivanenko pateikė atomo branduolio sudėties teoriją, pagal kurią atomų branduoliai susideda iš protonų, turinčių teigiamą krūvį, ir neutronų – neutralių dalelių. Abi dalelės turi beveik tą pačią masę, lygią 1 unitui. Protonų skaičius yra lygus elemento eilės numeriui elementų periodinėje sistemoje, o neutronų – elemento atominės masės ir eilės numerio skirtumui. Neutronai neturi krūvio, tai jų skaičiaus pasikeitimas neturi įtakos branduolio krūviui ir jo savybėms , tik keičiasi atomo masė. Pasikeitus neutronų skaičiui atomo branduolyje, susidaro izotopai.
Izotopais yra vadinami to paties elemento atomai, turintys skirtingas atomines mases ir vienodą branduolio krūvį. Įvairių elementų atomai, turintys vienodas mases vadinami izobarais.
Iš viso yra žinomi 112 cheminių elementų atomai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-14
DalykasChemijos namų darbas
KategorijaChemija
TipasNamų darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis36.69 KB
AutoriusLiudas
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaŠiaulių Didždvario gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Chemija (22) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 10 puslapių 
  • Šiaulių Didždvario gimnazija / 12 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą