Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Parakas

Parakas

  
 
 
123456
Aprašymas

Viskas apie paraką. Dūminis parakas. Bedūmis parakas. Dūminio parako gamyba: medžiagos, priemonės. Rezultatai ir išvados.

Ištrauka

Mano tiriamojo darbo tikslai buvo tokie :

Pačiam pabandyti pasigaminti parako ;
Pasistengti klasės draugus supažindinti su paraku ;
Parodyti parako pavyzdį ;
Ir jei yra galimybės pademonstruoti parako veikimą.

Viskas apie paraką

Svaidančiosiomis sprogiosiomis medžiagomis (paraku) vadinamos tokios medžiagos, kurių pagrindinė sprogstamojo virsmo forma yra degimas. Parakai skirstomi į dūminius ir bedūmius.

Dūminis parakas vartojamas skeveldrinių (iššokančiųjų) ir signalinių minų užtaisams taip pat visų rūšių padegamųjų virvučių ir reaktyvinių užtaisų uždegiklių gamyboje bei pavienių akmenų uolienose iškirtimui.
Dūminis parakas - tai kalio salietros (75%), medžio anglių (15%) ir sieros (10%) mišinys. Atsižvelgiant į grūdėtumą parakas būna smulkiagrūdis ir stambiagrūdis. Stambiagrūdžio parako grūdelių dydis 2,5-9,1 mm. Dūminio parako grūdeliai juodos arba mėlynai pilkos spalvos, blizgiu paviršiumi.
Parako grūdelių tankis - 1,6-1,76 g/cm3. Dūminis parakas ypatingai jautrus liepsnai, kibirkščiai ir trynimui, todėl naudotis juo yra labai pavijinga. Špuruose ir gręžiniuose dūminis parakas dega maždaug 0,4 km/s greičiu.
Dūminis parakas higroskopiškas (nuo drėgmės atidrėksta). Atidrėkęs iki 2% yra netinkamas naudoti. Išdžiovintas parakas (po atidrėkimo) yra jau prastesnės kokybės. Sandėliuojant ir naudojant dūminius parakus reikia griežtai laikytis priešgaisrinės saugos reikalavimų, nes ši medžiaga yra greitai užsideganti.

Bedūmis parakas naudojamas reaktyviniams užtaisams įvairios paskirties reaktyviniuose įrenginiuose taip pat artilerijos ir šaulių šovimo užtaisams.
Neturint brizantinių sprogiųjų medžiagų arba kai jų savybės pasikeičia ir neatitinka standartų, parakai gali būti naudojami sprogdinimo darbams (vidiniuose užtaisuose). Parakinių užtaisų detonacija vystosi normaliai tik tuo atveju, jeigu jų inicijavimas atliekamas pakankamai galingu tarpiniu detonatoriumi, o tarpai tarp parako grūdelių užpildyti skysčiu (vandens ir valgomosios ar kitos druskos tirpalu).
Detonuojančios kapsulės sprogimas bedūmio parako užtaise jo detonacijos neinicijuoja. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-27
DalykasChemijos referatas
KategorijaChemija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis105.82 KB
AutoriusJustas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaKauno Maironio gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Parakas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2008-03-24 IP: 78.56.139.145
    kestas sako

    neteisinga dūminio parako sudėtis. 8gr anglies,1gr sieros,1gr amonio salietros.taip turėtu būti.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Kauno Maironio gimnazija / 12 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą